Eryk Waszczuk: premiera klipu "Horyzont"
Niecały miesiąc po premierze pierwszego autorskiego singla, ukazuje się teledysk do nowego singla Eryka Waszczuka „Horyzont”. Eryk szerszej publiczności dał się poznać, dzięki udziałowi w programie The Voice Kids, gdzie występował w drużynie Edyty Górniak.
2018-12-20, 13:48

"Horyzont" to pierwszy autorski utwór tego 12-letniego wokalisty pochodzącego z Międzyrzeca Podlaskiego.
Zdjęcia do teledysku powstały w Katowicach, m.in w zabytkowej dzielnicy Nikiszowiec oraz w klubie Panorama. Klip zrealizowała i wyprodukowała ekipa Halo Media, która stworzyła również video do debiutanckiego singla Eryka "One". Reżyserem obrazu jest Remigiusz Setnik. Scenariusz stworzyli Remigiusz Setnik oraz Sebastian Płatek (manager Eryka),a całość zmontował Wojciech Dędek. Singiel "Horyzont" trafił już do kilku rozgłośni radiowych, znalazł się również na pierwszym miejscu listy przebojów Polskiego Radia Dzieciom.


ZOBACZ TELEDYSK ERYK WASZCZUK "HORYZONT" -> https://www.youtube.com/watch?v=dZm5ZDthB_A

Kompozytorem i producentem nagrania jest Szymon Folwarczny, który na swoim koncie ma współpracę z takimi Artystami jak m.in. Monika Brodka, Sylwia Przybysz czy Kamil Bednarek (Podwójna Platyna za album „Szanuj” Star Gurard Muffin). Tekst do piosenki napisał Mikołaj Marcela. Na gitarach zagrał Robert Zając, na co dzień współpracujący z takimi wykonawcami jak Miuosh, Hengelo czy HolyNoiz. Na perkusji zagrał Łukasz Zając, który obecnie występuje z zespołami: Tulia (Platynowa płyta za debiutancki album), HolyNoiz.

Realizacja nagrań odbyła się w Katowicach, w miejscu gdzie powstały wcześniejsze utwory Eryka, którymi były przeróbki znanych przebojów takich jak „One" grupy U2, „Without You" duetu Marcus & Martinus czy „Mercy" Shawna Mendesa. Single te zostały zauważone przez media ogólnopolskie. Eryk miał okazję zaprezentować swoje piosenki również w programach telewizyjnych: „Pytanie na śniadanie”, „Teleexpress”, oraz na antenach telewizji regionalnych i lokalnych.

„Praca nad własną piosenką, była dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. To niesamowite uczucie, obserwować proces jej powstawania od wersji demo, aż po finalne nagranie. Jestem niezwykle szczęśliwy i dumny, że po raz kolejny miałem okazję współpracować ze świetnymi muzykami, takimi jak Pan Robert i Pan Łukasz. Jak zawsze nad wszystkim czuwał producent Pan Szymon – niezwykły Artysta, który zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół. Ważną rolę odegrał również mój manager Sebastian Płatek, który ściśle współpracował z Panem Szymonem. Sebastian zaprojektował również okładkę singla oraz wykonał zdjęcia. Jak zawsze, mogłem liczyć na pomoc moich wspaniałych trenerów wokalnych: Magdaleny Ptaszyńskiej i Adama Czapli” - podkreśla Eryk.

Piosenka „Horyzont” opowiada o marzeniach, przygodzie, o przekraczaniu granic, pokonywaniu swoich słabości by osiągnąć upragniony cel.
„Tekst piosenki, który stworzył dla mnie pan Mikołaj Marcela, bardzo do mnie pasuje. Pewnie jak większość moich rówieśników, staram się pokonywać kolejne wyzwania, wyznaczam sobie kolejne cele do osiągnięcia. To także, piosenka o marzeniach i walce z samym sobą.” - dodaje Eryk.---

Przypomnijmy, Eryk Waszczuk to pochodzący z Międzyrzeca Podlaskiego wokalista, uczestnik pierwszej edycji programu telewizyjnego The Voice Kids, emitowanego na antenie TVP2. Eryk był członkiem drużyny Edyty Górniak. W programie odpadł na etapie Bitew. Jego występ w „Przesłuchaniach w ciemno”, gdzie wykonał piosenkę „When A Man Loves a Woman” Michaela Boltona, w serwisie YouTube wyświetlono ponad 3,5 mln razy. Jest laureatem wielu konkursów muzycznych zarówno w kraju jak i za granicą.
Ukończył szkołę muzyczną pierwszego stopnia w Międzyrzecu Podlaskim. Występował w zespole Chwilka z Białej Podlaskiej, gdzie szkolił się pod okiem Pana Ireneusza Parafiniuka.
W czerwcu, wydał swój debiutancki singiel, którym był cover przeboju „One” z repertuaru grupy U2. Do utworu powstał teledysk, zrealizowany w Katowicach oraz w rodzinnym Międzyrzecu Podlaskim. Klip emitowano na antenach telewizji ogólnopolskiej, regionalnych oraz lokalnych. Video zostało zauważone przez największe portaleinformacyjne w Polsce. W serwisie YouTube obejrzano go ponad 100 tysięcy razy. Po sukcesie „One” Eryk zmierzył się z przebojami duetu Marcus & Martinus - „Without You” (ponad 100 tys wyświetleń na YouTube) oraz „Mercy” Shawna Mendesa (ponad 60 tys odtworzeń na YouTube). Wszystkie utwory Eryka, dostępne są w sklepach z muzyką cyfrową.

Eryk rozpoczął również przygodę z telewizją. Został jednym z prowadzących kultowy „Teleranek” emitowany na antenie TVP ABC. Wziął również udział w realizacji okolicznościowych teledysków upamiętniających rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Dużo koncertuje, zbierając środki na realizację swojego wielkiego marzenia, jakim jest nagranie płyty. Chętnie wspiera również inicjatywy charytatywne.

Eryk Waszczuk w sieci:
strona internetowa: www.erykwaszczuk.pl
Facebook: www.facebook.com/erykwaszczukofficial
Instagram: www.instagram.com/erykwaszczuk_official
Twitter: twitter.com/ErykWaszczukofc
YouTube: www.youtube.com/ErykWaszczukOfficial

KONTAKT / AUTOR
Tomasz Dziedzic
CEO
HALO MEDIA
+48502098855
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy