"Długi łykend" we wrześniu w Gdańsku i Wrocławiu
Norm Foster to jeden z najbardziej twórczych i zarazem najchętniej wystawianych współczesnych kanadyjskich autorów sztuk teatralnych. We wrześniu będzie okazja, by zobaczyć polską inscenizację „Długiego łykendu”. Spektakl zostanie zaprezentowany 7 września w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku oraz 22 września w Sali Audytoryjnej WCK we Wrocławiu.
2019-05-20, 13:04

Sztuki Norma Fostera znane są ze swojego charakterystycznego humoru oraz trafnego pokazania tego, jak zwykli ludzie próbują sobie radzić w życiu. 

„Norm Foster ma talent do tworzenia postaci, które są tak wiarygodne, że widzowie mogą zobaczyć na scenie fragmenty samych siebie” - pisał jeden z recenzentów. Również „Długi łykend” wpisuje się w ten schemat. To klasyczna komedia, świetnie napisana, z doskonałymi dialogami i zaskakującymi zwrotami akcji. Bohaterami są dwie pary, które kochają się i nienawidzą zarazem: prawnik i psychoterapeutka oraz nieudolny scenarzysta i właścicielka sklepu. Cała czwórka spędza weekend w domku letniskowym, zagubionym gdzieś w lasach wschodniej Polski. To, co wydarzy się podczas tych kilku dni, wywróci ich życie do góry nogami. 

Co jest prawdą, a co kłamstwem? Gdzie jest granica przyjaźni? Co kryje się w mrocznych zakątkach dusz bohaterów Karola, Wandy, Roberta i Poli. Wyjdą na jaw ich prawdziwe namiętności i pragnienia, a podjęte decyzje niewyobrażalnie pokrzyżują losy obu par. Miłość, przyjaźń,  nienawiść, zazdrość… Wszystko podane z wielkim poczuciem humoru. Jak się potoczą losy bohaterów? Jakie podejmą decyzje? Jak skończy się ta historia? 

W obsadzie spektaklu: Maja Barełkowska, Katarzyna Walter oraz wymiennie Piotr Cyrwus/Piotr Dąbrowski i Wojciech Wysocki. Spora dawka humoru gwarantowana!

"Długi łykend"
7 września 2019 r, Polska Filharmonia Bałtycka w Gdańsku
godz. 16:30 https://www.kupbilecik.pl/impreza-38219-dlugi.lykend.gdansk.html
godz. 19:30 https://www.kupbilecik.pl/impreza-38220-dlugi.lykend.gdansk.html
 
22 września 2019 r, Sala Audytoryjna WCK przy Hali Stulecia
godz. 18:30 https://www.kupbilecik.pl/impreza-38239-dlugi.lykend.wroclaw.html

KONTAKT / AUTOR
Tomasz Dziedzic
CEO
HALO MEDIA
+48502098855
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy